Uzavírka silnice v Hanušovicích

Na velké komplikace se musí připravit řidiči, kteří budou chtít od 22.4. do 29.8.2024 projíždět Hanušovicemi.

Frekventovaná silnice č. II/369 bude z důvodu opravy minimálně do 29. srpna uzavřena. Hlavní objízdná trasa povede přes Olšany, Červenou Vodu a Králíky, druhá pak přes Ostružnou a Jeseník.

Oprava bude probíhat ve třech etapách:

V první etapě od 22.4. do 30.6. 2024 bude úplně uzavřena část Hlavní ulice v úseku od autobusové zastávky Potraviny až po křižovatku k nádraží. Objízdná trasa povede po ulici Školní až k nádraží.

V druhé etapě od 1.7. do 6.8. 2024 bude úplně uzavřena část Hlavní ulice v úseku od křižovatky k nádraží až po viadukt. Objízdná trasa povede po ulici Sportovní (za zdravotním střediskem).

Třetí etapa opravy od 7.8. do 29.8. 2024 bude znamenat uzavírku části ulice Pražská (od bývalého Moravolenu) a části ulice Hlavní v úseku od autobusové zastávky Potraviny až po železniční přejezd směrem k benzinové pumpě.

Možnosti průjezdu

Vedení hanušovické radnice se společně se starosty okolních obcí i firem dohodlo, jak zajistí průjezd Hanušovicemi po dobu opravy Hlavní ulice. Ta patří Olomouckému kraji, který s její opravou začne už 22. dubna. Původně předložené striktní omezení se Hanušovicím podařilo změnit tak, aby přes město projeli jak zdejší lidé, tak i zaměstnanci a zaměstnavatelé z okolních obcí. Město zároveň opravu silnice využije k dalším investičním akcím za 21 miliónů korun.

„Průjezd přes Hanušovice bude po dobu uzavírky umožněn nejen obyvatelům Hanušovic, ale také lidem z okolních obcí a jejich místních částí. Totéž platí pro zásobování podniků, zaměstnance firem a dopravní obsluhu. Jsem moc rád, že se nám se starosty a starostkami povedlo takové řešení vyjednat. Toto řešení bude platit po dobu dvou prvních etap rekonstrukce silnice s tím, že objízdná trasa povede po Školní a později po Sportovní ulici,“ uvedl Marek Kostka, starosta Hanušovic.

Dohoda o průjezdu se kromě Hanušovic týká také obyvatel sousedního Jindřichova, Starého Města, Malé Moravy, Vikantic, Šléglova, Branné, Bohdíkova, Kopřivné a Rudy nad Moravou. Průjezd budou kontrolovat policejní hlídky – lidé se budou moci prokázat trvalým bydlištěm v občance, zaměstnanci firem potvrzením, které jim jejich zaměstnavatel vydá. Řidiči, kteří do firem dováží materiál nebo ho naopak budou odvážet, mohou k identifikaci použít třeba dodací list nebo objednávku s adresou firmy, jež se v některé z uvedených obcí nachází.

„Na dodržování těchto pravidel bude dohlížet jak naše městská, tak i státní policie. Zneužívání podmínek, které jsme si takto vyjednali, budeme samozřejmě postihovat,“ dodal starosta Kostka.

Kraj rozdělil opravu cesty v Hlavní ulici do tří etap. První začne 22. dubna a bude zahrnovat úsek od křižovatky s Nádražní ulicí po most přes Moravu. Druhá část opravy odstartuje 1. července a potrvá do 6. srpna – zaměří se na úsek od křižovatky s Nádražní ulicí po viadukt u Zábřežské ulice. O podmínkách průjezdu městem během třetí etapy zatím město s úřady, krajem a policisty jedná. Do konce června bude o výsledcích informovat. Všechna dopravní omezení mají podle plánu Olomouckého kraje skončit 29. srpna.

Etapy uzavírky na mapě

1. a 2. ETAPA

3. ETAPA

© 2020 Obec Bohdíkov  |  Prohlášení o přístupnosti webu  |  Zásady cookies (EU)

Výhradní práva na veškeré materiály na webu obecbohdikov.cz jsou majetkem provozovatele. Všechna práva vyhrazena. Žádná část tohoto webu, není-li uvedeno jinak, v celku ani v části nesmí být kopírována nebo jinak reprodukována bez výslovné souhlasu provozovatele. Veškeré zobrazené fotografie a obrazové materiály jsou chráněny autorským zákonem, svolení s použitím fotografií a obrazových materiálů webu může udělit výhradně obec Bohdíkov.